O MNĚ

KDO JSEM

Jmenuji Jindra Scherkl a jsem něco jako průvodce životem, který vám pomůže najít správný směr.

Mé služby jsou vhodné i pro nedoslýchavé a neslyšící klienty. Po domluvě jsem schopný zajistit tlumočníka do českého znakového jazyka.

Příběh klientky

Poznal jsem jednu mladou ženu, která měla manžela a měla malého kojence. Manžel ji však psychicky a posléze i fyzicky týral, žena naneštěstí neměla žádnou sebedůvěru.

A aby toho nebylo málo, vyrůstala v dětském domově, kde ji vůbec nic nenaučili a do života ji nepřipravili. Cílem té ženy bylo, aby ji manžel přestal šikanovat a začali společně žít jako rodina. To bylo jedno možné východisko. Druhá varianta byla rozvod.

Celý případ trval dva roky a nakonec vyústil v odchod manžela. Žena díky mé pomoci nabyla sebevědomí, dokázala se osamostatnit, našla si takovou práci, která ji bavila a zároveň ji zabezpečila. Zvládla postavit se na vlastní nohy.

Co mě přivedlo k pomáhání lidem?

Již od základní školy za mnou lidé chodili svěřovat se a byl jsem taková jejich vrba. Obraceli se na mě, jak mají svůj problém řešit.

Moje maminka se věnovala psychologii a babička rovněž. Vyrůstal jsem v prostředí, které mi ukazovalo, jak lidem porozumět a najít zdroj jejich potíží.

Jelikož lidé, kterým jsem poradil, byli se mnou spokojení, obraceli se na mě s důvěrou a říkali mi, abych to dělal i nadále, rozhodl jsem se věnovat této oblasti více.

V případě, že budete chtít vidět certifikáty, rád vás uvítám na osobní návštěvě v poradně, kde vám je i ukážu.